Yüklüyor...

Orhan GENCEBAY Notaları

Konusu 'Eserlerinin Notaları' forumundadır ve idam_mahkumu tarafından 23 Nisan 2008 başlatılmıştır.

1. tornspy

tornspy
    Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    0
    Ratings Received:
    sevecekmiş gibisin notalarını bir türlü bulamadım.lütfen bir arkadaş göndersin.herkese selam
  2. Soner Mızrak

Soner Mızrak

Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    0
    Ratings Received:
    illaki emeğe saygı tabiki..ama notaların hepsinde, donanımda eksiklikler ve yazımda yanlışlıklar var..tabiki ana hatlarıyla kabaca eseri ortaya koyuyor ama birebir asla değil..olurki ordan bakıpta eseri doğru çalmak isteyen enstrumanist arkadaşlar ,kasetten dinleyip belirttiğim eksiklikleri telafi etsinler lütfen..paylaşım yapanlara saygılar sunarım...
  3. Razor

Razor

Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    1
    Ratings Received:
    Ellerinden öper abi :)
  4. tornspy

tornspy
    Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    0
    Ratings Received:
    selam arkadaşlar bir süredir sevecekmiş gibisin notasını aramaktayım.burda bir arkadaşmız paylaşmış fakat bir türlü bulamadım.lütfen paylaşın.teşekkürler....
  5. Muscal

Muscal
    Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    0
    Ratings Received:
    Tesekkürler.Paylasmak güzel bir duygu....
  6. lev10

lev10

Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    2
    Ratings Received:

Üstadım nota bilmiyorum... Bilmek de kolay bir iş değil... Sana büyük saygı duyuyorum... Sen icra et ben dinleyeyim... Bana yeter...

Saygılarımla levon10

Not: Emeği geçen uğraş veren herkesi tebrik ediyorum...
  7. Sadik_Kemanci

Sadik_Kemanci
    Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    0
    Ratings Received:
    Ben Klasik Batı Müziği sistemiyle Sibelius Programıyla notaya almıştım.Onun için la üzerinden yaptım.Parçayı her tona çevirebilirim.E mailime mesaj gönderebilirsin. Saygılar...
  8. enzu26

enzu26

Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    0
    Ratings Received:
    arkadaşlar emeğiniz için binlerce kez teşekkürler... fakat bir ricam olacak sizlerden.. ben henüz çok çok acemiyim sizlerin yanında yani kendimi çıraktan bile saymıyorum... ben nota kağıdı üzerinde okuyamıyorum notaları, en azından alt kısımlara nota isimlerinide yazarsanız çok sevinirim. hep böylelikle sayenizde hangi nota nasıl yazılır onuda öğrenip nota okumayıda öğrenmiş olurum. şimdiden çok teşşekkür eder saygılarımı sunarım...
  9. demirokcu

demirokcu
    Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    0
    Ratings Received:
    Ömer kardeşim
    Burada eklentiyi bulamadım. Acaba sevecekmiş gibisin eserinin notasını senden tekrar rica edebilirmiyim.

şimdiden eline sağlık Allah kolaylık versin
    Hürmetler
  10. bulentoz

bulentoz
    Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    0
    Ratings Received:
    notalari paylasan gonul dostalara sonsuz tessekkurler. beyhudar olunuz.
  11. esir-i_derd

esir-i_derd

Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    0
    Ratings Received:
    İdeal aşkta sıkıntı var sanırım.Emeğiniz için teşekkürler...
  12. esir-i_derd

esir-i_derd

Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    0
    Ratings Received:
  13. siluet

siluet
    Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    0
    Ratings Received:
    Sevgili dostlar, facebook üzerinde orhang gencebay eserlerinin notasını arayanlar isimli bir grup mevcut.burada yaklaşık 60 tane kadar eserinin notası mevcut..hiçbir ücret alınmaksızın tamamen amatör zevk ile paylaşımlar yapılıyor..Umarım genç ve orhan beyi seven müzisyenlerimize faydalı olur..sevgi ve saygılarımla
  14. 49lukDIVAN

49lukDIVAN

Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    4
    Ratings Received:
    Geçen gün kitapçıları dolaşırken yeni çıkmış bir ktapla karşılaştım Ayhan Akkaya nın yazdığı "60'lardan 70'lerden 45 lik şarkılar" isimli kitap kitabın Gencebay'a ait bölümünde Gencebayla yapılan röportaj var orada Genvebay hepimizin bildiği bilgileri gene veriyor.. Özellikle o yıllarda stüdyolar sınıf gibiydi eğitim veriyorduk şeklindeki açıklamaları var ama ayrıca ilk kez duyduğum bir ansını anlatmış onu paylaşayım dedim üstad şöyle anlatıyor :" O yıllarda batı müziğini biliyorum diyen pek azdı biliyorum diyenlerden çoğuda pek işin felsefesine hakim değildi bizim yaptığımız müzik çok zordu öyle kolay çalanı bulunmuyordu icracı bulmakta zorlanıyorduk bir seferinde 70 lerin başında bir şarkının stüdyo kaydında kanun partisyonlarını çalmak için oldukça iyi dedikleri bir sanatçı arkadaşı bulduk ve stüdyoya getirdik aslında bizim çalıştığımız kanun sanatçısı başka biriydi ve o yurtdışındaydı bu yüzden bu arkadaşla anlaştık, arkadaşı stüdyoya getirdik önüne eserin notalarını koydum ve lavaboya gittim 5 dakka sonra geri döndüm baktım arkadaş yok dedim nereye gitti arkadaş dediler adam notaları görmüş Allah aşkına tutmayın beni bırakın gideyim deyip gitmiş. Ondan sonra yurtdışındaki arkadaş gelince on açaldırdık ve eseri tamamladık" şeklinde ilginç bir anısını okudum...
  15. kançiçeği

kançiçeği

Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    17
    Ratings Received:

Güzelmiş, hangi eserin notaları olduğu hakkında bir bilgi var mı?
  16. idam_mahkumu

idam_mahkumu

Radikal ve Özgün Gencebay'cılık Site Yöneticisi

Beğenilen Mesajlarınız:
    75
    Ratings Received:
    Nota olayına el attık, Notalara gereken değeri vereceğiz.
  17. 49lukDIVAN

49lukDIVAN

Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    4
    Ratings Received:
    işin doğrusu bende çok merak ediyorum o eser hangi eser diye ama kitapta yazmamış eserin adını..[​IMG]

Paylaşmanın Asaleti