Yüklüyor...

Orhan Gencebay Filmlerinin Restorasyonu Hakkında

Konusu 'Film Paylaşımı' forumundadır ve zortek48 tarafından 17 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. zortek48
  Çevrimdışı

  zortek48

  Gönül Dostu

  Mesajlar:
  61
  Beğenilen Mesajlarınız:
  4
  Ratings Received:
  Merhaba arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama,günümüzün gelişen teknolojisi ile eski filmler restore işlemi ile full hd olarak yüksek çözünürlüklü hale getiriliyor.Televizyonlarda mutlaka denk gelmişsinizdir.Orhan abinin filmlerini cam gibi net bi şekilde izlemeyi kim istemez ki,ben şahsen bunu çok isterim.Arşivimiz için de çok güzel olurdu diye düşünüyorum.Acaba bu konuda siz neler düşünüyorsunuz? :)
 2. idam_mahkumu
  Çevrimdışı

  idam_mahkumu

  Radikal ve Özgün Gencebay'cılık Site Yöneticisi

  Mesajlar:
  3.861
  Beğenilen Mesajlarınız:
  76
  Ratings Received:
  Evet, full arşivi olmasa bile en azından ben doğarken ölmüşüm - dertler benim olsun - batsın bu dünya - bir araya gelemeyiz - şoför gibi filmleri şart. Film temizleme olayı son zamanlarda moda. Gencebay filmlerinede sıra gelecektir ama bu projeleri Gencebay yapamaz, çünkü filmlerin hakkı film şirketlerinde. O şirketler yapabilir ancak.
 3. kançiçeği
  Çevrimdışı

  kançiçeği

  Gönül Dostu

  Mesajlar:
  878
  Beğenilen Mesajlarınız:
  20
  Ratings Received:
  Yanılmıyorsam bu konu ile ilgili Orhan abi en son kral tv ye konuk olduğu zaman, Mehmet Akbayın Orhan Gencebay filimlerini Dvd olarak düzenliyoruz 10.000 adet çoğaltıp paket halinde isteyen dinliyicilerimize göndericez, konu ile ilgili olarak bizi takip etmeye devam edin gibi bir açıklaması olmuştu.

  Bu açıklamayı yapılacak olan kitap, konser, film ve yeni albümün bir seri paket olarak sunulması planı dahilinde mi söyledi yoksa ayrı bir durum olarak mı ilan etti onun açıklamasını yapmadı.
 4. ilker37
  Çevrimdışı

  ilker37

  Gönül Dostu

  Mesajlar:
  82
  Beğenilen Mesajlarınız:
  1
  Ratings Received:
  Bu konuda youtube da birçok örnek var. Filmlerdeki sahneleri klip halinde paylaşılıyor. Mesela linkini verdiğim kullanıcı hesabı görüntü kalitesi çok düşük olan Dertler Benim Olsun filminden birçok sahneyi birleştirerek güzel bişey çıkarmış ortaya.

  http://www.youtube.com/watch?v=rp1aQvl5OLU

  Eğer kullandığı programı öğrenebilirsek bizde yapabiliriz diye düşünüyorum. Şahsen Dertler Benim Olsun ile Bir Araya Gelemeyiz filmlerini full hd izlemeyi çok isterim.
 5. tarantini8
  Çevrimdışı

  tarantini8

  Gönül Dostu

  Mesajlar:
  391
  Beğenilen Mesajlarınız:
  25
  Ratings Received:
  Galiba "kahır" filmi idi. Yönetmen Osman Fehmi Seden. Geçenlerde tesadüfen televizyonda seyrettim. Ben ömrümde bu düzeyde kötü film az gördüm. Filmin nerede ise tamamı birbirinin yakasına yapışan insanların hırlaşmaları ile geçiyor. Roller inandırıcılıktan uzak, birbirini tekrar eden sahneler, birbirine benzer klişe sinirli yüz ifadeleri, berbat senaryo. Filmi önce seyretmemiştim. Dedim ki filmi seyrettikten sonra, "bir prodüksiyon ancak böyle rezalet olur, seyirci ile ancak bu kadar dalga geçilebilir" Hadi filmdeki şarkılar hatrına katlanalım desek, her şarkıda senkron kayar müzik katledilir, "unutma ben bu kasabanın Allahıyım" "sağolla kurtulamazsın hergele" gibi pespaye replikler.
  Gencebay sinemasının, sanatsal yönlerinin epey tartışmaya açık olduğunu daha önce de ifade etmiştim. Fakat şunu anladım "kahır" filmi en kötüsü olmuş, hatta tüm Türk filmleri içinde de en kötüler arasına girebilir.

Paylaşmanın Asaleti