Yüklüyor...

Gencebay felsefesinin bize kattıkları

Konusu 'Orhan Gencebay Felsefesi' forumundadır ve KEMSA tarafından 19 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. KEMSA

KEMSA

Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    7
    Ratings Received:
    Merhaba sevgili gönül dostları ,
    Ben düşündüm de 55 yaşındayım 13 yaşımdan bu güne aynı eksilmeyen tutkuyla ve duyguyla üstadın eserlerini dinliyorum ,her dinleme aynı heyecan ilk dinlemem gibi,eskiden bu kadar teknoloji yoktu biz bir kasette hiç duymadığımız bir eserini bulunca bir küp altın bulmuş kadar sevinirdik ve o esri darbuka sesinden bağlamanın en ince sesine kadar hafızamıza kazırdık nerede söz başlıyor nerede keman giriyor nerede fülüt var bunun gibi .
    Bu tutku mezara kadar gider bende böyle ,ama aklıma geldi de bir konu açayım dedim ''Sevgili üstad felsefesiyle bize neler kattı ,bize yaşama dair neler öğretti ,biz onun bize verdiklerinden hayat ve insanlığa dair duruşundan bir şeyler aldık mı ? kendimizi kişilik olarak onunla kıyaslayınca bir şeyler bize de katılmış mı yoksa GENCEBAY felsefesinden bize bir şey yansımamış mı?
    Bu konu üzerine bir sohbet başlatayım dedim,sürç ü lisan ettim se affınıza sığınırım gönül dostları.
    Saygılarımla
    Kemal SAĞLAM
    KEMSA
    • Berhudar Ol Berhudar Ol x 2
  2. KEMSA

KEMSA

Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    7
    Ratings Received:
    Merhaba ,
    İlk katılım benden olsun dedim ,

Ben Kemal SAĞLAM sevgili Gencebay ı dinlemeye başladığım günden den bu yana ,kibirden uzak bir yapım var ben hayatı her zaman onun eserleriyle eşitlerim ,mesela yokluk parçası çok şeyler anlatıyor insana ama !! geçen yazımda da dediğim gibi GENCEBAY dinleyene şarkı dinleyene değil !! Hayat kavgası,en büyük dert,sende bizdensin ,zaman akıp gider ve aklıma gelmeyenler ;Ayrıca ben Gencebay eserlerinin müziği ile oyun oynamam başkasını da oynatmam uyarırım ve derim ki Gencebay müziği ile oynanmaz ,bu da var .
    Ama işin aslı bu parçaları dinlemek değil bu eserlerin hayat ile olan bağını anlamak yani kısacası yaşamımızdaki her anı ki ben öyle yapıyorum onun eserlerinle yaşamı bütünleştirmek.Bence Gencebay felsefesi uzay kadar sonsuzdur ne söylesem anlatamam bilmiyorum ..Aslında bu gün galiba biraz duygusallığım üstümde '' ''Değişti renkler zevkler değişti ,karıştı akıl aşklar değişti ,dünle bu günü barıştırmak zor gücüm yetmiyor yaşlar değişti .
    Ben duygularımı ancak bu kadar ifade edebildim ,Sağlıkla kalın sevgili gönül dostları.
    KEMSA
  3. baba55

baba55

Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    16
    Ratings Received:
    Merhaba... Gencebay şarkıları değil, Gencebay felsefesi diyorsak; demek ki Gencebay bütünüyle bir anlayış...
    Ben kendisini keşfettikten sonra tamamıyla ölçülü, mütevazı ve araştırmacı olmaya gayret gösterdim... Yani Gencebay yalnızca dinlenmez...
    Yaşanır... Selamlar, sevgiler...
  4. idam_mahkumu

idam_mahkumu

Radikal ve Özgün Gencebay'cılık Site Yöneticisi

Beğenilen Mesajlarınız:
    75
    Ratings Received:
    Bu konu hakkında ne kadar anlatsak az kalır. Gencebay mevzusu klasik bir sanatçı hayranlığı değildir aslında. Dünyanın en fanatik sanatçı hayranları karşımıza gelse, sanatçısına bizler kadar manevi anlamda bağlı olamazlar. Hem felsefî anlamda hem duygusal anlamda. Üstadın eserlerinin bir çoğunu yaşayarak tecrübe ettik. Kendisininde dediği gibi "hayat bu yaşarken öğrendik bizde..."
    • Berhudar Ol Berhudar Ol x 1
  5. Bahçevan

Bahçevan

Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    5
    Ratings Received:
    "Kırma gönlüm kırma hep kırılsan da".
  6. AŞK_MEZARI

AŞK_MEZARI

Gönül Dostu

Beğenilen Mesajlarınız:
    25
    Ratings Received:
    aynen katılıyorum..
    biz inanılmaz benimsemiş adı üstünde hayranı değilde GÖNÜL DOSTLARIYIZ..
    anlatılmaz bir duygu sarmış dört bir yanımızı..

Paylaşmanın Asaleti