Yüklüyor...

İçerik Sağlayıcılar

Konusu 'Öneri ve Eleştirileriniz' forumundadır ve dragomadman tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. dragomadman
  Çevrimdışı

  dragomadman

  Gönül Dostu

  Mesajlar:
  24
  Beğenilen Mesajlarınız:
  1
  Ratings Received:
  Forum ya da herhangi bir konu hakkındaki "community" tarzı oluşumlar temellerinin atılmış olma amaçları sebebiyle de, kendi kullanıcılarının ortaya koydukları içerikler üzerinden çalışmalarına veya yaşamlarına devam ederler. Örnek olarak "facebook" sistemidir. Facebook hesabınıza baktığınızda, hep birileri ne paylaşmış diye bakmak zorundasınızdır ve arkadaşlarınız veya onların arkadaşları ne paylaştıysa -ki bunlar genelde kendi görüşlerini savunmak, aksini çürütmek, sevdiği bir eserin videosunu paylaşmak gibidir- onu izlemek, okumak veya dinlemekten ibarettir.

  Ancak, facebook bile artık son zamanlarda sadece kullanıcı paylaşımlarının popülariteyi yüksek tutmaya yeterli olamayabileceğini ve dolayısıyla profesyonel veya belirlenmiş birilerinin sayfalara içerik sağlayıcı olarak eklentiler yapmaları gerektiğini düşünmeye başladı.

  Bundan 4-5 yıl kadar önce bu site açıkcası daha canlı ve paylaşımların daha fazla olduğu bir ortamdı. Artık insanlar tamamen üretimden ziyade tüketim ve eleştiri odaklı yaşamaya başladıklarından bu özellik sayfaya da yansımış olabilir ya da belki de sebebi tamamen farklı olabilir.

  Benim tavsiyem, siteye belirli bölümlerden "cezalandırıcı" şeklinde "yetkililer" koymanın yanı sıra, bir de her bölümün içerik sağlayıcısı olarak "yetkili / gönüllü" arkadaşlar atanabilirse, sitedeki neredeyse tüm üyeler bugün ne yazılmış, ne paylaşılmış veya ne konuda bir gündem oluşmuş şeklinde düşünebilir veya daha hareketli bir topluluk olunabilir.

  Hatta, belirli bölümlere blog açılarak blogger arkadaşlar belirlenebilir, kendileri ilgili konularda köşe yazıları/makaleler yazabilir ve deneyimlerini paylaşarak daha etkili bir paylaşım alanı haline getirilebilir bu site.

Paylaşmanın Asaleti