Tüm Orhan Gencebay Filimleri...

Orhan Abimizin Efsane Filmlerini Burada Bulabilirsiniz...
Forum kuralları
Dikkat: Yalnızca Gencebay filmlerinin full ve fragman paylaşımına özel bölümdür.

Tüm Orhan Gencebay Filimleri...

Yeni mesajgönderen Sinemakolik tarih 09 Eki 2010, 23:01

Sitedeki first konumun Gerek sitesi, gerekse Orhan severler icin kalıcı ve faydalanabilecekleri Bir Konu olmasını arzu ettim .. met nedenle Orhan Babanın tum sinema kariyerini kapsayan genis içerikli Bir Konu seçtim ... okur Orhan Gencebay ustanın sinemaya Adım 1971 yılından günümüze sorunu çözecek kadar yapmış oldugu tum attığı filimleri hakkinda baska yerlerde Resminiz ihtiyacı duymayacak sekilde Bir çalışma sunmaya çalışacağım ... Gönül isterdiki met çalışma sırasında filimleri tek tek ele alıp genis Bir çerçevede değerlendirebilelim (Lobi kartları, Basında çıkan Haberler, fragmanları görmeme) AMA kaybeden Teknik malzemenin yetersizliğinden bunu yapamıyorum .. . aslinda Kaynak olarak elimde randımanlı sayıda belge, resim, haber bulunuyor AMA kaybeden bunları Dijital ortama aktarabilecek Teknik yeterliliğe sahipler değilim ... met sebebten dolayı Sadece afişler, filimlerden alınmış capsler, Filmin künyesi hakkinda masur Bir Bilgi, ve rapit sorunum çözüldükten Hiçbiri fragmanlar yada filimden alınmış parçalar olarak vereceğim konuları .. umarım site icin yararlı Bir çalışma Olur ...

BİR Teselli VER - 1971 ORHAN GENCEBAY - TÜLİN ÖRSEK

Yapım: 1971 ~ Türkiye
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Ö. Lütfi Akad
Oyuncular: Orhan Gencebay, Kadir Savun, Osman Alyanak, Güzin Özipek, Tülin Örsek
Yönetmen: Ö. Lütfi, Akad Safa Önal
Yapımcı: Kadir Kesemen
Goruntu Yönetmeni: Ali Uğur, Mike Rafaelyan
Müzik: Orhan Gencebay
Gösterim Tarihi: 01 Mart 1972 (Türkiye)

Konusu: Bir fabrika ustası Ile Ayni fabrikanın sahibinin kizi arasında Gelişen Aşkın anlatıldığı Bir filim.

NOT: filim Orhan Babanın first filmidir ... filimde Bir Teselli ver, ben eski halimle daha mesuttum, ümit şarkısı, hor görme garibi, Başa Gelen çekilirmiş görmeme şarkılar seslendiriliyor.

NOT: Bildiğim kadarı Ile filim Sadece almanyada Türkkan video firması tarafından çıkarılmış, en azından ben baska Bir firma kopyası görmedim, burda Goruntu orjinal vhs Türkkan kasedinden alınmıştır ... met konuyu daha once nete ben sunmuştum AMA rapit hesabım bitince Konu silinmiştir ... Bir aksilik Arda ülkesine imkb Hesap yenilendiğinde daha Kaliteli Bir sunmaya çalışacağım sekilde.

SEV Dedi GÖZLERİM - 1972 ORHAN GENCEBAY - Perihan SAVAŞ

Yapım: 1972 ~ Türkiye
Tür: Dram
Yönetmen: Orhan Aksoy
Oyuncular: Orhan Gencebay, Perihan Savaş, Şükriye Atav, Selma Güneri, Nihat Ziyalan, Baki Tamer
Yönetmen: Safa Önal
Yapımcı: Hürrem Erman
Goruntu Yönetmeni: Orhan kapki
Gösterim Tarihi: 01 Aralık 1972 (Türkiye)

Konusu: Ceza evinden çıkan orhan Bir Gazino patroniçesine Yardım edermisin, patroniçe orhan, bir Aşık Olur AMA orhan Paylaşmak başkalarıyla Kız kardeşi Ile tanışır ve ona Aşık Olur ....

NOT: Caps, lerdeki Goruntu alman video Şirketi Kalkavan filme aittir ... filim afiştende anlaşılacağı görmeme Fanatik video tarafından vcd olarak çıkarılmıştır AMA filimi 4 / 3 formatta çıkarmışlardır ... karıncalanmayı giderebilmek icin contrası kapatmışlar buda görüntüyü Karanlık, Puslu Bir hale sokmuştur .. . Ben şahsen sinemaskop Olan 16 / 9 vhs yi daha Çok İyi beğeniyorum ... kapaklar, lerden de gördüğünüz görmeme daha Parlak daha Canlı ve nettir.

BEN DOĞARKEN ÖLMÜŞÜM - 1973 ORHAN GENCEBAY - NECLA Nazır

Yapım: 1973 ~ Türkiye
Tür: Aile, Dram
önetmen: Yücel Çakmaklı
Oyuncular: Erol Günaydın, Orhan Gencebay, Necla Nazır, Kamran Usluer, Hüseyin Kutman, Kahraman Kıral, Ekrem Dümer, Feridun Çölgeçen, Leman Akçatepe, Ali Demir, Turgut Boralı, Kerem Yılmazer, Mahmut Hekimoğlu, Sabahat İzgü, Süha Doğan
Yönetmen: Safa Önal, Ahmet Üstel
Goruntu Yönetmeni: Ali Yaver
Gösterim Tarihi: 01 Ocak 1974 (Türkiye)

Konusu: Evlenmek üzereyken kardeşinin karıştığı Bir soygun sırasında elini kana bulayıp hapse düşen, hapisten çıkıncada cezaevi arkadaşının kaçırdığı Bir çocuğababalık Yapan Bir gencin Öyküsü.

NOT: Filimin Büyük Bir çoğunluğu izmirde çekilmiştir ... izmirli sesini duymak olarak Kendi şehrimi yetmişlerdeki hali Ile Görmek, hele met filmi Eşrefpaşa semtinde yararlanılır Lozan auction hava sinemasında Ayni yaz izlemiş Olmak bana Ayri Bir onur veriyor.

DERTLER Benim Olsun - 1974 ORHAN GENCEBAY - Perihan SAVAŞ

Yapım: 1974 ~ Türkiye
Oyuncular: Orhan Gencebay, Perihan Savaş, Sami Hazinses, Kadir Savun, İsmail Hakkı Şen, İhsan Baysal, Selçuk Özer
Goruntu Yönetmeni: Cahit Engin
Gösterim Tarihi: 01 Aralık 1974 (Türkiye)

Konusu: Karpuzcu Sabahattin Ile komşu kızının aşkının ele alındığı Bir filim.

NOT: Görüntüler alman Basım Kalkavan firmasına ait vhs kasettendir ...

BİR Araya GELEMEYİZ - 1975 ORHAN GENCEBAY - HÜLYA KOÇYİĞİT

Yapım: 1975 ~ Türkiye
Tür: Romantik
Yönetmen: Orhan Aksoy
Oyuncular: Hülya Koçyiğit, Orhan Gencebay, Hikmet Taşdemir, Hakkı Kıvanç, Osman Alyanak, Mümtaz Ener, Muzaffer Tema, Leman Akçatepe, Yıldırım Gencer, Aysun Güven, Muzaffer Civan, Bora Ayanoğlu, Mustafa Yavuz
Yönetmen: Orhan Aksoy, Suphi Tekniker
Yapımcı: Selim Soydan
Goruntu Yönetmeni: Çetin Tunca

Konusu: Samsunlu Orhan Ile İstanbullu şarkıcı Füsun arasında Gelişen olayların anlatıldığı Bir filim.

NOT: alman video Şirketi Minareci tarafından almanyada çıkarılmıştır ... türkiyede Ulusal video çıkarmıştır ... kapaklar, ler vcd, ye aittir, ve gördüğüm en Kaliteli görüntüdür ... beleş beleş çıkan tum video kasetler elimde mevcuttur AMA hiçbirisinde met vcd, deki Goruntu YOKTUR.

BATSIN BU DÜNYA - 1975 ORHAN GENCEBAY - MÜJDE AR

Yapım: 1975 ~ Türkiye
Yönetmen: Osman F. Seden
Oyuncular: Müjde Ar, Orhan Gencebay, Kadir Savun, Hikmet Taşdemir, Osman Alyanak, Ali Cağaloğlu, Yaşar Yağmur
Yönetmen: Erdoğan Tunas
Goruntu Yönetmeni: Erdoğan Engin

Konusu: Minnet borcunu ödeyebilmek icin tecavüze uğrayan Bir kızla evlenmek zorunda Kalan Bir kaptanın Öyküsü ....

NOT: Görüntüler almanyada Faaliyet gösteren Saner video, rahibe vhs kasetine aittir ... met filmi türkiyede basımını Estet video yapmıştır ... elimde o firmadanda veri Paylaşmak başkalarıyla renkleri Fazla yoğundur fakat bulunuyor ...

BIKTIM Hergün ÖLMEKTEN - 1976 ORHAN GENCEBAY - NECLA Nazır

Yapım:1976 ~ Türkiye
Tür:Dram,  Romantik
Yönetmen:Osman F. Seden
Oyuncular: Orhan Gencebay,  Necla Nazır,  Hüseyin Peyda,  Turgut Boralı
Senaryo:Erdoğan Tünaş
Yapımcı:Hürrem Erman
Görüntü Yönetmeni:Erdoğan Engin

KONUSU  :  Kan davası denilen zulümün ortasında filizlenen iki gencin aşk hikayesi.....

NOT   :   Filmin vcd,si çıkmıştır ama görüntü kalitesi malesef sev dedi gözlerim filmi ile aynıdır...puslu,bulanık ve karanlıktır....burdaki görüntüler alman kalkavan vhs kasete aittir ve vcd den çok daha güzeldir ( tabi bence :) )

ŞÖFÖR  -  1976  ORHAN GENCEBAY - HÜLYA KOÇYİĞİT

Yapım:1976 ~ Türkiye
Tür:Dram
Yönetmen:Orhan Aksoy
Oyuncular:Hülya Koçyiğit,  Orhan Gencebay,  Kazım Kartal,  Yılmaz Gruda,  Suphi Tekniker,  Elif Doğan
Senaryo:Orhan Aksoy,  Suphi Tekniker
Yapımcı:Selim Soydan
Görüntü Yönetmeni:Çetin Tunca
Gösterim Tarihi:01 Mart 1977 (Türkiye)

KONUSU  :  Bir taksi şöförü ile ağbisinin intikamını almak için pavyona düşen bir dansözün aşk öyküsü....

NOT  :  Filmi alman minareci,türk ulusal video firmaları çıkarmış...her iki  firmanında kasetleri mevcut ama en iyi görüntü vcd,dedir.

HATASIZ KUL OLMAZ  - 1977  ORHAN GENCEBAY - FATMA GİRİK

Yapım:1977 ~ Türkiye
Oyuncular:Fatma Girik,  Süleyman Turan,  Orhan Gencebay,  Kadir Savun,  Hikmet Taşdemir,  Hülya Tuğlu,  Yıldırım Gencer,  İhsan Gedik,  Tevfik Şen,  Bedri Uğur
Senaryo:Osman F. Seden
Görüntü Yönetmeni:Cahit Engin
Müzik:Orhan Gencebay
Gösterim Tarihi:01 Mart 1978 (Türkiye)

KONUSU  : Barda konsamatrislik yapan bir kadını ordan çekip alan ve kasabasına götüren bir kaptan ile düşmanları arasındaki mücadelenin hikayesi....

NOT : Kaynak alman kalkavan firmasına aittir...başka firmalarda çıkarmışlardır ama en iyi görüntü kalkavan,dadır.

ÇİLEKEŞ  -  1978  ORHAN GENCEBAY-PERİHAN SAVAŞ-YILMAZ KÖKSAL

Afiş bulamadım kusura bakmayın.....bulununca eklenecektir.

Yapım:1978 ~ Türkiye
Oyuncular:Nubar Terziyan,  Oya Başar,  Orhan Gencebay,  Perihan Savaş,  Neriman Köksal,  Reha Yurdakul,  Yılmaz Köksal,  Cem Erman,  Nejat Özbek
Görüntü Yönetmeni:Çetin Gürtop

KONUSU  :  varoşlarda yaşayan  biri mert diğeri gözü yükseklerde iki gencin hikayesi....

NOT  :  Filmi almanyada saner ve türkkan video çıkarmış...türkkan video,nun görüntü kalitesi saner,e oranla daha renkli ve parlaktır ( burdaki capsler türkkan,dandır ) saner video ise daha karanlık ve mat çıkarmış...

DERDİM DÜNYADAN BÜYÜK  -  1978  ORHAN GENCEBAY - İNCİ ENGİN

Yapım:1978 ~ Türkiye
Yönetmen:Şerif Gören
Oyuncular:Orhan Gencebay,  Menderes Samancılar,  Memduh Ün,  Nejat Gürçen,  Selçuk Özer,  Muzaffer Cıvan,  Tugay Toksöz,  İnci Engin

KONUSU  :  Bir yanda yıllardır içten içe sevdiği kız,bir yanda kızın ceza evine düşen ağbisine verdiği söz , bir yanda da içinde yaşadığı gecekondu mahallesinin sorunları ile uğraşmaya çalışan bir gencin hikayesi....

NOT  : Filmi türkiyede video döneminde değişik birkaç firma çıkarmış ama yine en güzel görüntü alman baskı katibim video,ya ait...filimde sizin de farkedeceğiniz gibi bir puslanma sorunu var bu kasetten kaynaklanmıyor, orjinal 35mm negatiften de kaynaklanmadığını düşünüyorum...büyük bir ihtimal ile telesine aşamasında gerekli ayarlar tam yapılmamış olmalı...filmin dvd,si yakın zamanda çıktı ama henüz elime ulaşmadı,..umarım onda da böyle bir sorun yoktur.

AŞKI BENMİ YARATTIM   -  ORHAN GENCEBAY - MÜJDE AR

Yapım:1979 ~ Türkiye
yuncular:Müjde Ar,  Orhan Gencebay,  Necdet Yakın,  Asuman Arsan,  Orhan Elmas,  Serpil Şafak

KONUSU  :  Hapisten çıktıkyan sonra şöhret olmak için büyük şehre gelen bir gencin hikayesi....

NOT  :  Bu filimdeki yokluk şarkısı mükemmel...

KIR GÖNLÜNÜN ZİNCİRİNİ  -  ORHAN GENCEBAY - MÜJDE AR

Yapım:1980 ~ Türkiye
Tür:Dram,  Müzikal,  Romantik
Oyuncular:  Müjde Ar,  Orhan Gencebay,  Coşkun Göğen,  Eray Özbal,  Gülçin Feray,  Ajlan Aktuğ,  Funda Ersin

KONUSU  : Kirletilip intihar eden kız kardeşinin intikamını almak isteyen bir gencin hikayesi....

NOT  :  Filmi avrupada kalitenin simgesi olan kalkavan video çıkarmıştır....

VAZGEÇ GÖNLÜM  -  ORHAN GENCEBAY  -  CANAN PERVER

Oyuncular:Orhan Gencebay,  Şemsi İnkaya,  Hüseyin Kutman,  Yalçın Gülhan,  Yavuz Karakaş,  Canan Perver,  Tevhit Bilge,  Abdurrahman Palay,  Seyfettin Karadayı
Senaryo:Bülent Oran

KONUSU  : Kardeşi ile savdiği kız arasında kalan bir tamircinin hikayesi....

NOT  :  Filmi avrupada arsel video çıkarmıştır,türkiyede ise onun ortağı olan artuğ video.

ZULÜM  -  ORHAN GENCEBAY /  GÜNGÖR BAYRAK

Yapım:1983 ~ Türkiye
Tür:Dram Yönetmen:Temel Gürsu
Oyuncular: Orhan Gencebay,  Turgut Özatay,  Kadir Savun,  Murat Soydan,  Güngör Bayrak
Senaryo:Arda Uskan
Yapımcı:Temel Gürsu
Görüntü Yönetmeni:Sertaç Karan

KONUSU  :  Başrollerini  Cüneyt Arkın - Fatma Girik  ikilisinin oynadıkları büyük yemin filminin birebir kopyasıdır....Kan davalı iki gencin aşk hikayesi

NOT  :  Görüntüler türkkan video,ya aittir.

KAN ÇİÇEĞİ  -  ORHAN GENCEBAY  /  MERAL OĞUZ

Yapım:1989 ~ Türkiye
Tür:Dram,  Polisiye,  Suç
Yönetmen:Şahin Gök
Oyuncular:Orhan Gencebay,  Turgut Özatay,  Kadir Savun,  Kazım Kartal,  Güzin Özipek,  Meral Oğuz,  Yıldırım Gencer
Senaryo:Safa Önal
Yapımcı:Ali Moroğlu Görüntü
Yönetmeni:Erhan Canan
Müzik:Cahit Berkay

KONUSU  :  Mafyanın içinde hayatta kalmaya çalışan bir genç ile onu aldatmak amacıyla yanına sokulan bir hayat kadının hikayesi

NOT   :  Bu filmin avrupa kasedi hiç elime geçmedi...kayıt afişteki ulusal video kasetindendir.

YARABBİM  -  ORHAN GENCEBAY / PERİHAN SAVAŞ

Tür:Romantik
Yönetmen:Temel Gürsu
Oyuncular:Orhan Gencebay,  Perihan Savaş,  Kadir Savun,  Suzan Avcı,  Suat Özbek

KONUSU  :  Oğlunu inkar eden bir baba ile onun üveykızının aşkı arasında kalan bir gencin öyküsü

KÖRDÜĞÜM  -  ORHAN GENCEBAY  /  GÜLŞEN BUBİKOĞLU

Yapım:1982 ~ Türkiye
Tür:Romantik
Oyuncular:Gülşen Bubikoğlu,  Orhan Gencebay,  Coşkun Göğen,  Kadir Savun,  Kenan Pars,  Yusuf Sezgin,  Alev Sayın,  Hüseyin Baradan
Senaryo:Erdoğan Tünaş,  Fuat Özlüer
Yapımcı:Türker İnanoğlu
Görüntü Yönetmeni:Orhan Oğuz,  Çetin Gürtop
Süre:1 saat 24 dk
Gösterim Tarihi:01 Mart 1982 (Türkiye)

KONUSU  :  Zengin bir kız ile orta halli bir balıkçının öyküsü

NOT  :  Görüntüler alman katibim kasetine aittir.

DORUK  -  ORHAN GENCEBAY  /  CÜNEYT ARKIN

Yapım:1985 ~ Türkiye
Yönetmen:Melih Gülgen
Oyuncular:Cüneyt Arkın,  Orhan Gencebay,  Müge Akyamaç,  Hüseyin Baradan
Senaryo:Mehmet Aydın
Yapımcı:Melih Gülgen
Görüntü Yönetmeni:Hüseyin Özşahin

KONUSU  : Müzik dünyamızın devi ile sinemanın devini buluşturan bir filim.

NOT  :Görüntüler  Alman baskı inter utku videosuna aittir...bu firmanın kaliteside çok iyidir...genellikle bazı paylaşımcılar nedendir bilmem bu firmanın filimlerini dvdrip olarak yayınlarlar...tarık akan,ın filmi ''suçlu'' bunlardan biridir..

KÜÇÜKSÜN YAVRUM  -  ORHAN GENCEBAY  /  MELİKE ZOBU

Yapım:1988 ~ Türkiye
Yönetmen:Temel Gürsu
Oyuncular:Orhan Gencebay,  Reha Yurdakul,  Hüseyin Peyda,  Melike Zobu,  Sema Peker Senaryo:Safa Önal,  Arda Uskan
Yapımcı:Ali Moroğlu

KONUSU : Hapisten yeni çıkan bir aile reisinin yaşama yeniden tunmasının anlatıldığı harika bir filim...özellikte finalde orhan gencebay usta,nın sergilediği çaresiz bir babanın durumu müthiştir...

UTAN   -   ORHAN GENCEBAY  /  OYA AYDOĞAN

BU RESİM ORHANABİ.NET,E HEDİYEMDİR.

Yapım:1990 ~ Türkiye
Yönetmen:Ümit Efekan
Oyuncular:Orhan Gencebay,  Oya Aydoğan,  Fatma Belgen,  Ekrem Dümer,  İhsan Baysal,  Efgan Efekan,  Erdinç Akbaş,  Gülten Ceylan,  Seyfettin Karadayı
Senaryo:Safa Önal,  Haşmet Zeybek
Yapımcı:İbrahim Mertoğlu,  Sungur Esen
Görüntü
Yönetmeni:Hakan Gürtop
Süre:1 saat 23 dk

KONUSU  :  Boşandığı karısı tarafından çocukları kendisine düşman olarak yetiştirilen bir babanın onların sevgisini kazanma mücadelesinin anlatıldığı duygusal,harika bir filimdir.

BEN TOPRAKTAN BİR CANIM  -  ORHAN GENCEBAY  /  NECLA NAZIR

GÖRÜNTÜ VHS KASETE AİTTİR

Oyuncular: Orhan Gencebay,  Aliye Rona,  Necla Nazır,  Kadir Savun,  Yıldırım Gencer,  Nejat Özbek,  Abdurrahman Palay,  Semra Türel

KONUSU  :  Ağası için birini vuran bir meraba,nın hapisten çıktıktan sonra vurduğu adamın kızı ile yaşadığı duygusal yakınlaşmanın anlatıldığı bir filim

FERYADA GÜCÜM YOK  -  ORHAN GENCEBAY  /  MÜJDE AR

GÖRÜNTÜ BETA KASETE AİTTİR

Yapım:1981 ~ Türkiye
Tür:Dram,  Müzikal
Oyuncular:Müjde Ar, Orhan Gencebay,  Pembe Mutlu,  Mete Sezer,  Aaron Morton,  Mesut Sürmeli,  Zeynep Erman
Senaryo:Şerif Gören
Gösterim Tarihi:01 Aralık 1981 (Türkiye)

KONUSU  : Kendisini halkına adamış bir sanatçının mafya ile giriştiği mücadelenin anlatıldığı bir filim...

BİR YUDUM MUTLULUK  -  ORHAN GENCEBAY / NECLA NAZIR

Tür:Dram Yönetmen:Orhan Aksoy
Oyuncular: Orhan Gencebay,  Necla Nazır,  Şükriye Atav,  Haluk Kurtoğlu
Senaryo:Orhan Aksoy
Görüntü Yönetmeni:Orhan Oğuz
Gösterim Tarihi:01 Kasım 1982 (Türkiye)

KONUSU  :  Almanyadan izin dönüşünde sevdiği kızın uyuşturucu batağına düştüğünü gören bir gencin onu kurtarma çabalarının ele alındığı toplumsal mesajlar içeren bir filim

LEYLA İLE MECNUN  -  ORHAN GENCEBAY  /  GÜLŞEN BUBİKOĞLU

Yönetmen:Halit Refiğ
Oyuncular:Gülşen Bubikoğlu,  Orhan Gencebay,  Turgut Özatay,  Yılmaz Köksal,  Hüseyin Peyda,  Hayati Hamzaoğlu
Senaryo:Fuat Özlüer
Yapımcı:Türker İnanoğlu
Görüntü Yönetmeni:Çetin Gürtop
Süre:1 saat 35 dk
Gösterim Tarihi:01 Şubat 1983 (Türkiye)

KAHIR  -  ORHAN GENCEBAY  /  HÜLYA AVŞAR

GÖRÜNTÜ VCD,YE AİTTİR

Yapım:1983 ~ Türkiye
Oyuncular:Hülya Avşar,  Orhan Gencebay,  Eşref Kolçak,  Kadir Savun,  Yusuf Sezgin,  Hayati Hamzaoğlu,  Berrin Tuncel,  Salih Kırmızı
Senaryo:Suphi Tekniker
Yapımcı:Mahmut Hekimoğlu
Görüntü Yönetmeni:Hüseyin Özşahin

KONUSU  :  Ağbisi işlemediği bir cinayetten tutuklana bir kıza yardımcı olmaya çalışan bir tamirci ustasının başından geçenler

NOT :  Filmin bir kaç kopyası elimde mevcut ama nedendir tam bilemeyeceğim bazı sebeblerden dolayı onlarda vcd,görüntüsündeki gibi karanlık ve mat. vcd daha net olduğundan görüntü vcd,den alınmıştır

DİL YARASI  -  ORHAN GENCEBAY  /  YAPRAK ÖZDEMİROĞLU

GÖRÜNTÜ BETA KASETTENDİR

GÖRÜNTÜ VCD,DENDİR

Yapım:1984 ~ Türkiye
Yönetmen:Yaşar Seriner
Oyuncular:Orhan Gencebay,  Bülent Polat,  Yaprak Özdemiroğlu,  Hayati Hamzaoğlu,  Hülya Tuğlu,  Mesut Çakarlı
Senaryo:Suphi Tekniker
Yapımcı:Mahmut Hekimoğlu
Süre:1 saat 15 dk

KONUSU  :  Kandavalısı olan iki gencin aşkı....

NOT  :  Beta kasetteki görüntü ömür video,ya aittir ve vcd,den çok daha net ve parlaktır.

CENNET GÖZLÜM  -  ORHAN GENCEBAY  /  PERİHAN SAVAŞ

GÖRÜNTÜ VHS KASETTENDİR YALNIZ ÇIKARAN FİRMA KÖTÜ KALİTEDE ÇIKARMIŞ....

Yapım:1987
Yönetmen:Ümit Efekan
Oyuncular:Orhan Gencebay,  Perihan Savaş,  Hikmet Taşdemir,  Haluk Kurtoğlu,  Orçun Sonat,  Cüneyt Tanver,  Ebru Gülcan,  Volkan Başku,  Volkan Başkut,  Yaşar Kutbay
Görüntü Yönetmeni:Salih Dikişçi

KONUSU  :  Hapisten çıkan bir babanın çocuklarını içlerine düştükleri bataklıktan kurtarma çabalarının anlatıldığı bir filimdir....

DEVAM EDECEK.......AZ KALDI.
En son Sinemakolik tarafından 24 Eki 2010, 22:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Sinemakolik
Cüra
Cüra

Berhûdar Etti: 5
Berhûdar Oldu: 39
Uyarılar: (0%)
Level: 3
HP: 0 / 44
0 / 44
MP: 21 / 21
21 / 21
EXP: 22 / 27
22 / 27

11 Sinemakolik isimli üyemize 'Berhûdar Ol' diyenler: Misafir, akin007, crematory, gencebay_83, GözümSende, idam_mahkumu, ilker37, lev10, mericoz, rho45

Re: Tüm Orhan Gencebay Filimleri...

Yeni mesajgönderen GözümSende tarih 10 Eki 2010, 12:32

Heyecanla bekliyorum devamını..
Yılların günahı kaderde mi kalacak?
Kullanıcı avatarı
GözümSende
Divan Sazı
Divan Sazı

Berhûdar Etti: 391
Berhûdar Oldu: 382
Level: 30
HP: 116 / 2333
116 / 2333
MP: 1114 / 1114
1114 / 1114
EXP: 1243 / 1280
1243 / 1280

Yeni mesajgönderen hayat kavgası tarih 10 Eki 2010, 13:24

Çok başarılı bir çalışma.Teşekkürler.
Benim kafama takılan ise bir teselli ver filminin afişi.Gencebay filimde ince bıyıklı.Afişte ise 75-76 yıllarındaki bıyık hali.Demek ki afiş sonradan yapılmış.
Kullanıcı avatarı
hayat kavgası
Elektro Bağlama
Elektro Bağlama

Berhûdar Etti: 179
Berhûdar Oldu: 62
Level: 23
HP: 24 / 1225
24 / 1225
MP: 585 / 585
585 / 585
EXP: 645 / 698
645 / 698

hayat kavgası isimli üyemize 'Berhûdar Ol' diyenler: Sinemakolik

Yeni mesajgönderen Sinemakolik tarih 10 Eki 2010, 13:30

__ERGENEKON__ yazdı:Dostum eline sağlık iyi bir çalışma ancak senden ricam "Orhan Severler" demesek ,ferdici,müslümcü gibi bir durum çıkıyor ortaya...

Dostum kusura bakma ama bu bir bakış açısıdır...örneğin pekala bir başkası bu yazdığın ferdici ,müslümcü gibi benzetmende onları küçümser bir hava sezebilir...oysa onlarda bana göre kendi alanlarında hayran kitlesine sahip bu ülkenin değerleridir...bir sanatçıya duyduğumuz sevgi diğerlerini dışlama,yada küçümseme hakkını bize vermemelidir...hem sonra orhan severler hitabıda böyle rencide edecek bir hitap değil bence...ben orhan babayı seviyorum sizlerinde sevdiğinizi bildiğim için söyledim..sen ne dememi isterdin ? orhancılar mı ?

son olarak sana saygısızlık etmek istemem dostum,yaşını bilmiyorum ama ben kırklı yaşlara merdiven dayadım ve bu güne kadar da kimseden ne şekilde konuşmam gerektiğine dair bir talimat almadım.lütfen bir daha bana nasıl konuşmam gerektiğini söylemeye kalkma...

saygı ile kalın ORHAN SEVERLER...
Kullanıcı avatarı
Sinemakolik
Cüra
Cüra

0 / 44
21 / 21
22 / 27

Yeni mesajgönderen Sinemakolik tarih 10 Eki 2010, 14:06

hayat kavgası yazdı:Çok başarılı bir çalışma.Teşekkürler.
Benim kafama takılan ise bir teselli ver filminin afişi.Gencebay filimde ince bıyıklı.Afişte ise 75-76 yıllarındaki bıyık hali.Demek ki afiş sonradan yapılmış.

Ben teşekkür ederim arkadaşım...evet  tespitinde çok haklısın...malesef afiş sonradan yapılmış emitasyondur. Aslına bakarsan ilk yıllarına ait afişlerin çoğu emitasyondur.örneğin sevdedi gözlerim filminin vcd için yapılmış afişi dertler benim olsun filminden bir sahnedir,yine ben doğarken ölmüşüm afişinde sağ arkada bulunan oya başar bu filimde olmamasına rağmen afişte yer almıştır..oya başar çilekeş filminde oynuyordu. Batsın bu dünya filminin afişi de aşkı benmi yarattım filminin afişiyle aynı...yani arkadaşım orhan babanın ilk dönem filimlerinin orjinal afişleri sanırım yok piyasada...ama sana yardımcı olabilme adına bir fikir edinebilmen için bir teselli ver filminin orjinal afiş resmi türkkan video,nun kapağında kullanılmıştır diyebilirim...ben nette aradım ama bulamadım..bulabilseydim buraya eklerdim...şu anda tarayıcım yok ama bir tanıdık aracılığı ile kaset kapağını taratır buraya eklemeye çalışırım...zaten olması gerekende bu aslında.

saygılar...
Kullanıcı avatarı
Sinemakolik
Cüra
Cüra

0 / 44
21 / 21
22 / 27

Sinemakolik isimli üyemize 'Berhûdar Ol' diyenler: hayat kavgası

Yeni mesajgönderen ufukerkol tarih 10 Eki 2010, 18:40

YUKARIDAKİ AFİŞLERİN HİÇBİRİSİ ORJİNAL DEĞİL.HEPSİ ZAMANINDA VHS KASETLER İCİN YAPILMIŞ AFİŞLER.BEN SADECE 31 FİLİMİN 24 TANESİNİN ORJİNAL RESİMİNİ BULABİLDİM.AYRICA ARKADAŞLAR ÜSLUPLARA DİKKAT EDELİM.
Linkleri sadece Üyeler görebilir.

Linkleri sadece Üyeler görebilir.

ORHANİZM.GENCEBAY KARDEŞLİĞİ...
En son ufukerkol tarafından 20 Eki 2010, 11:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ufukerkol
Onursal Üye
Onursal Üye
Divan Sazı
Divan Sazı

Berhûdar Etti: 34
Berhûdar Oldu: 403
Level: 25
HP: 44 / 1490
44 / 1490
MP: 711 / 711
711 / 711
EXP: 789 / 839
789 / 839

6 ufukerkol isimli üyemize 'Berhûdar Ol' diyenler: Misafir, crematory, hayat kavgası, Sinemakolik, Ziyankar85

Yeni mesajgönderen zamansız rüzgar tarih 10 Eki 2010, 18:44

capslara bakınca görüntü kalitesi muhteşemi elinde var ise paylaşmanı bekliyoruz. Sinemakolik
Kullanıcı avatarı
zamansız rüzgar
Akustik Bağlama
Akustik Bağlama

Berhûdar Etti: 72
Berhûdar Oldu: 125
Level: 14
HP: 4 / 426
4 / 426
MP: 203 / 203
203 / 203
EXP: 251 / 257
251 / 257

Yeni mesajgönderen akin007 tarih 10 Eki 2010, 18:56

bu kalitede bu filmler baska yerde yok. sende varsa filmler ve paylasilirsa süper olur. batsin bu dünya & ben dogarken ölmüsüm film capslere bakilirsa müthis kaliteli.
Kullanıcı avatarı
akin007
Cüra
Cüra

Berhûdar Etti: 18
Berhûdar Oldu: 12
Level: 7
HP: 0 / 130
0 / 130
MP: 62 / 62
62 / 62
EXP: 66 / 81
66 / 81

Yeni mesajgönderen akin007 tarih 10 Eki 2010, 19:40

akin007 yazdı:bu kalitede bu filmler baska yerde yok. sende varsa filmler ve paylasilirsa süper olur. batsin bu dünya & ben dogarken ölmüsüm film capslere bakilirsa müthis kaliteli.

filmler var aslinda gittigidiyorda satisa sunuluyor, ama filmlerin fiyatlari 20 - 50 tl arasi degisiyor, cok pahali. bir cogu alman baski oldugu icindir belki...
Kullanıcı avatarı
akin007
Cüra
Cüra

Berhûdar Etti: 18
Berhûdar Oldu: 12
Level: 7
HP: 0 / 130
0 / 130
MP: 62 / 62
62 / 62
EXP: 66 / 81
66 / 81

Yeni mesajgönderen Sinemakolik tarih 10 Eki 2010, 21:34

akin007 yazdı:bu kalitede bu filmler baska yerde yok. sende varsa filmler ve paylasilirsa süper olur. batsin bu dünya & ben dogarken ölmüsüm film capslere bakilirsa müthis kaliteli.

Bu filimlerin tümü vhs ve orjinal olarak elimde bulunuyor arkadaşım...zaten caps görüntüleri de elimdeki kasetlerden alınmıştır...paylaşım işi için öncelikle kasetleri dijital ortama atmam gerekiyor ve buna başladım burdakiler bitmiş olanlar...ikinci olarak ta sona eren rapit üyeliğimi yenilemem gerekiyor sonrası kolay iş...
Kullanıcı avatarı
Sinemakolik
Cüra
Cüra

0 / 44
21 / 21